JEST STOWARZYSZENIE !

JEST STOWARZYSZENIE ! - image big-money2-150x150 on https://wmetalowcu.plSTOWARZYSZENIE - nowa formacja pojawiła się w działalności Spółdzielni i tylko niektórzy o tym wiedzą.
Wrzucając w Google hasło „centrum kultury i edukacji Bakara” otrzymuje się między innymi odpowiedź: „STOWARZYSZENIE WSPIERAJĄCE DZIAŁALNOŚĆ CENTRUM KULTURY I EDUKACJI (SM METALOWIEC) "BAKARA". Oczywiście zaciekawiła nas ta informacja. Wujek Google znowu nam pomógł i dlatego możemy podzielić się informacjami, którymi raczej nie kwapią się z nami podzielić inicjatorzy i władze stowarzyszenia. 

Co to jest stowarzyszenie

Stowarzyszenie jest powoływane przez grupę osób mających wspólne cele lub zainteresowania. W Polsce problematykę stowarzyszeń reguluje ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach. Zgodnie z ustawą stowarzyszenie rejestrowe posiada osobowość prawną i między innymi może korzystać z ofiarności publicznej i przyjmować dotacje od organów władzy państwowej i innych instytucji. Do założenia stowarzyszenia niezbędne jest uchwalenie statutu i wybranie komitetu założycielskiego przez co najmniej 7 osób fizycznych. Stowarzyszenie może uruchomić działalność gospodarczą, która służy pozyskiwaniu funduszy na cele statutowe. Dochód osiągnięty przez stowarzyszenie może służyć jedynie realizacji celów statutowych, które zgodnie z ustawą mają być celami niezarobkowymi. Ustawa daje możliwość otrzymywania wynagrodzenia przez członków zarządu stowarzyszenia.

STOWARZYSZENIE WSPIERAJĄCE DZIAŁALNOŚĆ CENTRUM KULTURY I EDUKACJI (SM METALOWIEC) "BAKARA"

Data rejestracji - 12 kwietnia 2019 r.
KRS 0000781703
NIP 8943140635
REGON 383104613
Adres siedziby: Różana 4 / 6, 53-226 Wrocław, Polska
Zarząd
Jerzy Kruk - prezes zarządu
Jerzy Brodziński - wiceprezes zarządu
Lidia Latasiewicz - wiceprezes zarządu
Katarzyna Różycka - sekretarz
Komisja Rewizyjna
Maria Raczyńska
Ewa Łońska

Cel działania

Celem stowarzyszenie jest prowadzenie działalności kulturalnej  i edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i  pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych na rzecz wszystkich grup wiekowych.

Informacje dodatkowe

Wszystkie wymienione wyżej osoby pełnią także inne funkcje w Spółdzielni i poza nią.

Jerzy Kruk
prezes zarządu Spółdzielni
prezes zarządu Dolnośląskiej Delegatury Krajowej Izby Gosp. Nieruchomościami

Jerzy Brodziński

kierownik Centrum Kultury i Edukacji Bakara

Lidia Latasiewicz

sekretarz Rady Nadzorczej Spółdzielni

Katarzyna Różycka

asystentka prezesa zarządu Spółdzielni
wspólnik i prokurent „Perfect-Tax”

Maria Raczyńska

pełnomocnik zarządu Spółdzielni ds. ekonomiczno-finansowych
główna księgowa

Ewa Łońska

pełnomocnik zarządu Spółdzielni ds. ISO
z-ca głównej księgowej

Naszą uwagę zwrócił skład organów stowarzyszenia, bardzo mocno związany ze Spółdzielnią a właściwie z prezesem i księgowością.
Do działalności stowarzyszenia są potrzebne środki finansowe. Na dzień dzisiejszy nie wiemy skąd stowarzyszenie będzie pozyskiwało pieniądze i jaki był skład komitetu założycielskiego (7 osób).
W przeszłości wielokrotnie nie najlepiej pisaliśmy o pieniądzach  w Spółdzielni:
https://wmetalowcu.pl/nie-ma-jak-forsa/,
https://wmetalowcu.pl/nagroda-za-ile/,
https://wmetalowcu.pl/money-money/,
https://wmetalowcu.pl/450-wynagrodzenia/ 

Jesteśmy pełni uznania dla p. Jerzego Kruka, który w wieku 78 lat jest prezesem w trzech organizacjach .

Uzupełnienie

W marcu Rada Nadzorcza, w naszym imieniu i bez naszej wiedzy, zapisała Spółdzielnię do stowarzyszenia, które nie było jeszcze zarejestrowane. Jak jesteśmy członkiem stowarzyszenia to musimy płacić składkę, nie wiadomo jaką. Chyba nie mamy co marzyć o obniżeniu opłat.  

**************************************************************************

Ten wpis został opublikowany w kategorii ORGANY SPÓŁDZIELNI i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na JEST STOWARZYSZENIE !

  1. admin pisze:

    Dowiedzieliśmy się, że na ostatniej części Walnego Zgromadzenia prezes mówił coś o stowarzyszeniu mimo, iż nie było tego w programie. Nie wiemy czy mówił coś na ten temat na innych częściach Walnego.

  2. admin pisze:

    @x – Już napisaliśmy.

  3. x pisze:

    Napiszcie, że nasza kochana Rada zgodziła się aby spółdzielnia została członkiem tego stowarzyszenia. Było to w marcu czyli stowarzyszenia jeszcze nie było bo jak piszecie zostało zarejestrowane dopiero 12 kwietnia. To co piszę jest prawdą i nie musicie sprawdzać.

Dodaj komentarz

Uzupełnij ! Przekroczony czas. Proszę odnowić CAPTCHA.