RĄCZKA, BUŹKA, KLAPA !

medaleRĄCZKA, BUŹKA, KLAPA – czyli 60-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec we Wrocławiu. Spółdzielnia Metalowiec obchodziła w lutym tego roku 60-lecie. O obchodach większość spółdzielców dowiedziała się już po fakcie z Gazety Południowej. Imprezy trwały trzy dni i odbywały się w spółdzielczym Domu Kultury „Bakara”. Było jak dawniej: RĄCZKA, BUŹKA, KLAPA.

Geneza

W dniu 31.01.2019 roku Rada Nadzorcza podjęła następującą uchwałę:
Rada Nadzorcza – uwzględniając 60. rocznicę powstania Spółdzielni (6.02.1959.), która z liczby 18 członków założycieli – pracowników Fabryki Urządzeń Mechanicznych (później FAT) przekształciła się w największą spółdzielnię Wrocławia (kilkanaście tysięcy członków) – spełniając swoją misję podstawową budowy mieszkań dla młodych ludzi zwraca się do organów samorządowych Spółdzielni o zorganizowanie 7, 8, 9 lutego 2019 roku jubileuszowych spotkań i imprez podkreślających szczególne osiągnięcia Spółdzielni dla dobra nas wszystkich – członków.”
Jesteśmy pod wrażeniem. W czwartek 31 stycznia Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o zorganizowaniu obchodów 60-lecia, a już w następny czwartek 7 lutego rozpoczęły się uroczystości. Imponująca, wręcz kosmiczna szybkość. W cztery dni robocze zostały zorganizowane trzydniowe uroczystości. Najwyższych lotów profesjonalizm.

Druga uchwała

Naszą uwagę zwróciła także inna uchwała Rady Nadzorczej podjęta także z okazji 60-lecia Spółdzielni:
Uchwała RN nr 6/12/18 z 20.12.2018 roku, w sprawie uhonorowania Pana dra Jerzego Jankowskiego – prezesa zarządu Związku Rewizyjnego SM RP – nagrodą specjalną oraz medalem 60-lecia SM Metalowiec – Wrocław.
Rada Nadzorcza uwzględniając wielką rolę Pana dra Jerzego Jankowskiego w obronie zasad i idei spółdzielczych … – w imieniu całego samorządu spółdzielczego przyznaje mu nagrodę specjalną oraz medal honorowy 60-lecia SM Metalowiec.
Na pierwszy rzut oka nic szczególnego w tej uchwale, po prostu postanowiono uhonorować swojego szefa. Po ponownym przeczytaniu uchwały naszą uwagę zwróciły słowa przyznaje mu nagrodę specjalną”. Zaciekawiło nas co to za „nagroda specjalna”. Co się okazało?

Dr. Jerzy Jankowski dostał „OSKARA”!

oskar

Jak napisał prezes Metalowca:
Dołączona statuetka nieprzypadkowo przypomina nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Akademię Filmową, bo żeby tak działać, jak robi to dr Jerzy Jankowski, trzeba być scenarzystą, aktorem i reżyserem… oraz dyplomatą – dodają nasi samorządowcy.”
                                         MAMY WIĘC LAUREATA!

Trochę statystyki

W czasie uroczystości 60-lecia Spółdzielni rączka była szczodra, przyznano ok. 150 różnego rodzaju odznaczeń, między innymi:
prezes – 3 odznaczenia

dyrektor – 4 odznaczenia
asystentka prezesa – 3 odznaczenia
członkowie RN (12 osób) – 19 odznaczeń

Ciekawostki

Syn prezesa w maju 2018 r. został wybrany do Rady Osiedla nr II, a już w lutym 2019 r. został odznaczony medalem 60-lecia SM. Naszym zdaniem obserwujemy szybką ścieżkę awansu. Awansu, o którym pisaliśmy w maju 2018 r. (http://wmetalowcu.pl/walne-maj-2018/).  Dziwnym „zbiegiem okoliczności” od maja 2018 r. na stronie internetowej Spółdzielni zaprzestano publikowania składu Rad Osiedli. O wyborze syna do Rady Osiedla nr II wiedzą chyba tylko obecni na zebraniu Osiedla nr II czyli ok. 20 osób.

Znajomy

Wśród odznaczonych był także znany lustrator, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Jelczu-Laskowicach, b.agent SB, dr. Jerzy Worwa. Lustrujący w przeszłości naszą Spółdzielnię Jerzy Worwa został odznaczony medalem 200-lecia i medalem 60-lecia SM. Jako uzasadnienie podano:  za wieloletnią współpracę przy konsultacjach dotyczących zmian w prawie spółdzielczym” (???). Na temat Jerzego Worwy już pisaliśmy http://wmetalowcu.pl/lustracja-problemowa/.
O “WORWOLANDII” można przeczytać pod tym adresem: stanowice-marcinkowice.hpage.com/worwolandia.html.

******************************************************************************

1 komentarz do “RĄCZKA, BUŹKA, KLAPA !

  1. Anonim

    Rączka, buźka, klapa -całkiem trafiony tytuł. Tak było w PRL-u i tak jest nadal w Metalowcu. Brawo!

Dodaj komentarz

Uzupełnij !