LUSTRACJA PROBLEMOWA !

Image det1_ad6xpa_syx6un-150x110Otrzymaliśmy informacje, że w Spółdzielni rozpoczęła się lustracja problemowa dotycząca pawilonu przy ul. Grabiszyńskiej 240 i budowy budynku przy Grabiszyńskiej 309. Podobnież lustrator zaproponował kilku osobom spotkanie.
Czekamy na dalsze wiadomości.

15-07-2015; 23:38:31
Posiadamy tylko takie informacje, że z lustratorem spotkały się 2-3 osoby.
Lustratorem jest dr.Jerzy Worwa (1954), prawdopodobnie od 1991 r. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jelczu-Laskowicach (KRS 0000036983), posiadający uprawnienia lustracyjne nr 1479/95, był w zespole lustrującym naszą Spółdzielnię w ubiegłym roku, wg strony lustracja.net złożył pozytywne oświadczenie lustracyjne (https://andrzejewski.siedlce.pl/lista-agentow-sb.html?order_by=lp&sort=desc). W Spółdzielni Mieszkaniowej w Jelczu-Laskowicach był podobny konflikt jak u nas w sprawie budowy budynku przy Grabiszyńskiej 309
(http://www.gazeta-olawa.pl/news/wydarzenia/8862-mieszkancy-nie-chca-nowego-bloku/).

22-07-2015; 22:17:42
Robi się  ciekawie. Z naszych źródeł dowiedzieliśmy się, że w czasie rozmowy z lustratorem zostało złożone pismo dotyczące przedmiotu lustracji.

27-07-2015; 23:37:26
W związku ze sporym zainteresowaniem tym wpisem postaramy się w najbliższym czasie opublikować kopię lub przynajmniej treść pisma skierowanego do lustratora.

29-07-2015; 00:17:20
Poniżej przedstawiamy kopie pisma złożonego lustratorowi (jest potwierdzenie odbioru). Z treści pisma można wnioskować, że rozmowa była interesująca.

Image skan0006a_jubfbj_npsa7j-103x150Image skan0007a_vxhq4q_ie45pk-110x150

 

 

 


07-08-2015; 11
:47:42

Temat budowy przy Grabiszyńskiej 309 i lustracji został poruszony ponownie przez Zarząd w piśmie, nie wiadomo dlaczego, skierowanym tylko do mieszkańców Grabiszyńskiej 311. Ponieważ uważamy, że wszyscy mają jednakowe prawo do informacji dlatego, dzięki uprzejmości mieszkańców Grabiszyńskiej 311, umieszczamy kopię tego pisma. W końcowym fragmencie pisma jest takie stwierdzenie
“Zarząd spółdzielni poinformuje Państwa o wynikach kontroli lustracyjnej w ww. sprawie oddzielnym pismem …”
Zgodnie z prawem o wynikach lustracji Zarząd powinien informować poprzez publikację protokołu lustracyjnego a nie “oddzielnym pismem”. Spółdzielcy od lat karmieni są “listem polustracyjnym”, którego nie należy utożsamiać z wymaganym przez prawo protokołem lustracyjnym.
Jest to kolejna sprawa w której od lat nie było i nie jest przestrzegane prawo.

Image skan0014a_wobn0i_dzmkru-105x150

*******************************************************************************

Ten wpis został opublikowany w kategorii ORGANY SPÓŁDZIELNI i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 1. admin pisze:

  O lustracji w naszej spółdzielni jest wpis na stronie : strona zawieszona.

 2. Stasia pisze:

  Piękna rzecz: Worwa prezes ze spółdzielni w Jelczu – który ma identyczny problem ze swoimi spółdzielcami z budową bloku jak Kruk w Metalowcu – lustruje pod tym względem Metalowiec. Tylko czekać, a wkrótce Kruk podejmie identyczną  “lustrację” spółdzielni w Jelczu. Wiadomo jakie będą wyniki tych lustracji. To jest jeden wielki skandal.Spółdzielnie nawzajem wspomagają lustratorów (prezesów innych spółdzielni) pieniędzmi spółdzielców – po 200zł za dzień takiego pozornego działania. “Tak rodzi się kapitalizm”. Rodzi się on także poprzez ustalanie niebotycznych  wynagrodzeń prezesom; waszymi pieniędzmi, wy spółdzielcy napychacie kabzy przyszłym “kapitalistom” (którzy za to mają was w …….). Ale skoro się na to godzicie, wasza sprawa/ wasze pieniądze…….

 3. Stasia pisze:

  Jak widać “ogon” podjął już działania ukierunkowane na najbliższe WZC , a “pies” znowu może przespać i zbudzi się z ręką w nocniku. Na ten temat wypowiadał się szeroko już kiedyś jakiś internauta: członkowie spółdzielni  nie liczcie na żadnych lustratorów (ręka rękę myje) , media,  czy  inne “czynniki”! Sprawę możecie załatwić wyłącznie własnymi rękami biorąc szeroki udział w WZC  i głosując w swoim interesie. Do tego potrzeba jednak złożyć wniosek w sprawie punktów porządku obrad i projektów uchwał na WZC. Terminy lecą, trzeba się uwinąć by zdążyć ! (Inaczej ; na zebraniu dyskutowane będą tylko punkty przygotowane przez “przyjazne” wam organy Spółdzielni)  Na temat przygotowania  takich wniosków, przygotowania się do zebrania  i skutecznego działania na zebraniu wypowiadał się już ktoś przed poprzednim WZC. Jeśli nie podejmiecie takich działań to nie miejcie do nikogo pretensji.

   

 4. admin pisze:

  Wygląda, że chyba wszyscy dobrze przewidują jaki będzie wynik lustracji. Nasuwa się więc pytanie, o co tu chodzi? Naszym zdaniem lustracja ma głównie posłużyć budowie wizerunku i dalszej propagandzie „szczególnej kultury współdziałania”. Dlaczego tak sądzimy? Cała ta fakultatywna lustracja i spotkanie lustratora z kilkoma spółdzielcami są wynikiem działań Zarządu. Naszym zdaniem to wszystko może posłużyć za materiał do kolejnego artykułu w Gazecie Południowej i jako punkt na najbliższym Walnym Zebraniu.

   

 5. Stasia pisze:

  To już teraz wiecie jaki będzie wynik lustracji…..

 6. TUKAN pisze:

  To nie lustrator a prokurator powinien badać tą sprawę. Przecież to jest “czysta korupcja” W chwili podpisywania umowy z Womagiem,  syn Prezesa był prokurentem w tej firmie. Lustratorzy powinni przekazać sprawę do zbadania przez Prokuraturę tym bardziej w świetle ostatnich faktów -zmiana funduszu udziałowego, sprawa działki w Lubiniu.

 7. Stasia pisze:

  Te osoby którym lustrator  zaproponował spotkanie powinny ” na nim siedzieć” przez cały czas lustracji; w innym wypadku protokół będzie ” ładny”  jak sobie życzy prezes i służył będzie do machania przed oczami jak to wszystko jest pięknie. KRS i lustratorzy są na utrzymaniu spółdzielni i ich zadaniem jest robić jej dobrze. 

   

Dodaj komentarz

Uzupełnij ! Przekroczony czas. Proszę odnowić CAPTCHA.