LUSTRACJA PROBLEMOWA !

Facebook

LUSTRACJA PROBLEMOWA !Otrzymaliśmy informacje, że w Spółdzielni rozpoczęła się lustracja problemowa dotycząca pawilonu przy ul. Grabiszyńskiej 240 i budowy budynku przy Grabiszyńskiej 309. Podobnież lustrator zaproponował kilku osobom spotkanie.
Czekamy na dalsze wiadomości.

15-07-2015; 23:38:31
Posiadamy tylko takie informacje, że z lustratorem spotkały się 2-3 osoby.
Lustratorem jest dr.Jerzy Worwa (1954), prawdopodobnie od 1991 r. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jelczu-Laskowicach (KRS 0000036983), posiadający uprawnienia lustracyjne nr 1479/95, był w zespole lustrującym naszą Spółdzielnię w ubiegłym roku, wg strony lustracja.net złożył pozytywne oświadczenie lustracyjne (https://andrzejewski.siedlce.pl/lista-agentow-sb.html?order_by=lp&sort=desc). W Spółdzielni Mieszkaniowej w Jelczu-Laskowicach był podobny konflikt jak u nas w sprawie budowy budynku przy Grabiszyńskiej 309
(http://www.gazeta-olawa.pl/news/wydarzenia/8862-mieszkancy-nie-chca-nowego-bloku/).

22-07-2015; 22:17:42
Robi się  ciekawie. Z naszych źródeł dowiedzieliśmy się, że w czasie rozmowy z lustratorem zostało złożone pismo dotyczące przedmiotu lustracji.

27-07-2015; 23:37:26
W związku ze sporym zainteresowaniem tym wpisem postaramy się w najbliższym czasie opublikować kopię lub przynajmniej treść pisma skierowanego do lustratora.

29-07-2015; 00:17:20
Poniżej przedstawiamy kopie pisma złożonego lustratorowi (jest potwierdzenie odbioru). Z treści pisma można wnioskować, że rozmowa była interesująca.

LUSTRACJA PROBLEMOWA !LUSTRACJA PROBLEMOWA !

 

 

 

 

07-08-2015; 11:47:42
Temat budowy przy Grabiszyńskiej 309 i lustracji został poruszony ponownie przez Zarząd w piśmie, nie wiadomo dlaczego, skierowanym tylko do mieszkańców Grabiszyńskiej 311. Ponieważ uważamy, że wszyscy mają jednakowe prawo do informacji dlatego, dzięki uprzejmości mieszkańców Grabiszyńskiej 311, umieszczamy kopię tego pisma. W końcowym fragmencie pisma jest takie stwierdzenie
Zarząd spółdzielni poinformuje Państwa o wynikach kontroli lustracyjnej w ww. sprawie oddzielnym pismem …”
Zgodnie z prawem o wynikach lustracji Zarząd powinien informować poprzez publikację protokołu lustracyjnego a nie “oddzielnym pismem”. Spółdzielcy od lat karmieni są “listem polustracyjnym”, którego nie należy utożsamiać z wymaganym przez prawo protokołem lustracyjnym.
Jest to kolejna sprawa w której od lat nie było i nie jest przestrzegane prawo.

LUSTRACJA PROBLEMOWA !

 

 

 

 

****************************************************************************************

Facebook

8 komentarzy do “LUSTRACJA PROBLEMOWA !

 1. Stasia

  Piękna rzecz: Worwa prezes ze spółdzielni w Jelczu – który ma identyczny problem ze swoimi spółdzielcami z budową bloku jak Kruk w Metalowcu – lustruje pod tym względem Metalowiec. Tylko czekać, a wkrótce Kruk podejmie identyczną  “lustrację” spółdzielni w Jelczu. Wiadomo jakie będą wyniki tych lustracji. To jest jeden wielki skandal.Spółdzielnie nawzajem wspomagają lustratorów (prezesów innych spółdzielni) pieniędzmi spółdzielców – po 200zł za dzień takiego pozornego działania. “Tak rodzi się kapitalizm”. Rodzi się on także poprzez ustalanie niebotycznych  wynagrodzeń prezesom; waszymi pieniędzmi, wy spółdzielcy napychacie kabzy przyszłym “kapitalistom” (którzy za to mają was w …….). Ale skoro się na to godzicie, wasza sprawa/ wasze pieniądze…….

 2. Stasia

  Jak widać “ogon” podjął już działania ukierunkowane na najbliższe WZC , a “pies” znowu może przespać i zbudzi się z ręką w nocniku. Na ten temat wypowiadał się szeroko już kiedyś jakiś internauta: członkowie spółdzielni  nie liczcie na żadnych lustratorów (ręka rękę myje) , media,  czy  inne “czynniki”! Sprawę możecie załatwić wyłącznie własnymi rękami biorąc szeroki udział w WZC  i głosując w swoim interesie. Do tego potrzeba jednak złożyć wniosek w sprawie punktów porządku obrad i projektów uchwał na WZC. Terminy lecą, trzeba się uwinąć by zdążyć ! (Inaczej ; na zebraniu dyskutowane będą tylko punkty przygotowane przez “przyjazne” wam organy Spółdzielni)  Na temat przygotowania  takich wniosków, przygotowania się do zebrania  i skutecznego działania na zebraniu wypowiadał się już ktoś przed poprzednim WZC. Jeśli nie podejmiecie takich działań to nie miejcie do nikogo pretensji.

   

 3. LUSTRACJA PROBLEMOWA !admin Autor wpisu

  Wygląda, że chyba wszyscy dobrze przewidują jaki będzie wynik lustracji. Nasuwa się więc pytanie, o co tu chodzi? Naszym zdaniem lustracja ma głównie posłużyć budowie wizerunku i dalszej propagandzie „szczególnej kultury współdziałania”. Dlaczego tak sądzimy? Cała ta fakultatywna lustracja i spotkanie lustratora z kilkoma spółdzielcami są wynikiem działań Zarządu. Naszym zdaniem to wszystko może posłużyć za materiał do kolejnego artykułu w Gazecie Południowej i jako punkt na najbliższym Walnym Zebraniu.

   

 4. TUKAN

  To nie lustrator a prokurator powinien badać tą sprawę. Przecież to jest “czysta korupcja” W chwili podpisywania umowy z Womagiem,  syn Prezesa był prokurentem w tej firmie. Lustratorzy powinni przekazać sprawę do zbadania przez Prokuraturę tym bardziej w świetle ostatnich faktów -zmiana funduszu udziałowego, sprawa działki w Lubiniu.

 5. Stasia

  Te osoby którym lustrator  zaproponował spotkanie powinny ” na nim siedzieć” przez cały czas lustracji; w innym wypadku protokół będzie ” ładny”  jak sobie życzy prezes i służył będzie do machania przed oczami jak to wszystko jest pięknie. KRS i lustratorzy są na utrzymaniu spółdzielni i ich zadaniem jest robić jej dobrze. 

   

Dodaj komentarz

Uzupełnij !