Grabiszyńska 240 – WAŻNE INFO!!!

Facebook

Grabiszyńska 240 - WAŻNE INFO!!!Wpis ten nie dotyczy bezpośrednio pawilonu przy ul.  Grabiszyńska 240 lecz dzierżawcy pawilonu firmy Womak. W internecie znaleźliśmy informacje na temat holdingu Womak działającego od wielu lat na terenie Lubina pod firmą Galeria Rynek ( prokurentem jest Adam Kruk). Firma ta od ponad 9 lat “buduje” galerię handlową w Lubinie czego efektem jest …. przejęcie gruntu.

Poniżej  fragmenty z forum mieszkańców Lubina z dnia 13 kwietnia 2015.
http://forum.lubin.pl/viewtopic.php?p=52456

“Niemiecki inwestor na skutek niekorzystnych dla miasta zapisów w umowie, stał się prawomocnym właścicielem działki, na której miała powstać galeria handlowa. ”
“Kiedy rozmawiałam ze znanymi lubińskimi prawnikami na temat anulowania umowy, powiedzieli, że…umowa sprzedaży gruntu w rynku Niemcom to prawniczy majstersztyk i jest nie do podważenia.”

Minął już rok od podpisania umowy ze Spółdzielnią i nie wygląda, żeby coś się działo. Dotarły do nas pogłoski, że nie zamierzają remontować  pawilonu na ul. Grabiszyńska 240. Czyżby chcieli powtórzyć scenariusz lubiński?

********************************************************************************

Facebook

5 komentarzy do “Grabiszyńska 240 – WAŻNE INFO!!!

 1. Stasia

  Tak właśnie wyglądają rugi spółdzielców z ich majątku… tu na miejscu, na waszych oczach; a nie gdzieś daleko w Warszawie….

 2. Grabiszyńska 240 - WAŻNE INFO!!!admin Autor wpisu

  Według  naszych informacji, Womak pierwotnie dostał pozwolenie na modernizację pawilonu, ale wojewoda wstrzymał decyzję i polecił ponownie rozpatrzyć sprawę. Z kolei Womak zaskarżył decyzję wojewody do Sądu Administracyjnego.
  Podobnież z pawilonu demontowane są grzejniki i elementy stolarki.
  O tym nie mówią spółdzielcom organy Spółdzielni.

 3. Stasia

  Hm…. Czy zamierzają powtórzyć scenariusz lubiński ? . Pytajcie o to członków Rady nadzorczej, oni mieszkają wśród was na osiedlach, spotykacie ich na co dzień……

 4. Atsark

  Codziennie po teleexpresie jest w telewizji program “To jest temat”, często poświęcony spółdzielniom mieszkaniowym; oglądajcie go i wyciągajcie wnioski, oby tylko nie kazało się że coś jest już za późno…..

Dodaj komentarz

Uzupełnij !