Grabiszyńska 240 – artykuł

Facebook

Grabiszyńska 240 - artykułW ostatnim numerze Gazety Południowej z 17 czerwca 2015, w Dodatku Specjalnym, został umieszczony artykuł “Reperkusje po Walnym”. Autor tego artykułu (Jerzy Kruk) w kwestii dotyczącej pawilonu przy Grabiszyńska 240 pisze takie słowa:

 

“Spółdzielnia zabezpieczyła się przez gwarancje Holdingu, którego Womak jest częścią, a który ma kapitał w kwocie 174 mln.”

Widać z tego, że Prezes nie czyta naszej strony bo już 9 kwietnia 2015 we wpisie “Pawilon Grabiszyńska 240” zamieściliśmy informację z KRS, że Womak Holding ma kapitał zakładowy w wysokości …5 tys. zł. W razie jakichkolwiek wątpliwości poniżej zamieszczamy aktualną kopię wpisu w KRS (0000498505).

Grabiszyńska 240 - artykuł

 

 

 


W artykule Prezes zapomniał dodać, że już ponosimy koszty przebudowy pawilonu przy Grabiszyńskiej 240 – płacimy za proces sądowy, który wytoczyła Spółdzielnia właścicielom lokali użytkowych.

Jak słusznie zwrócono nam uwagę w KRS już istnieje pod nr 0000534356 nowa spółka Womak Holding Sp z o.o Spółka Komandytowo-Akcyjna, która powstała z Womak Holding Sp z o.o.

Grabiszyńska 240 - artykułGrabiszyńska 240 - artykuł

 

 

 

 

Wikipedia podaje między innymi : “Spółka komandytowo-akcyjna jest jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej której Kodeks spółek handlowych przyznał zdolność prawną.”

Jak widać coraz trudniej nadążać za tym z kim Spółdzielnia ma do czynienia. Czy umowa dzierżawy zawarta jest z Womak Gamma czy Womak Omega, czy gwarancje dał Womak Holding Sp z o.o czy Womak Holding Sp z o.o SKA? Wydaje się słuszne przypomnienie pytania jednego z członków spółdzielni (GP 3/2015):

“Czy to prawda, że spółdzielnia sprzedała supermarket firmie niemieckiej bez zgody Walnego Zgromadzenia i czy to nie jest sprzeniewierzenie naszego majątku?”

*******************************************************************************

Facebook

2 komentarze do “Grabiszyńska 240 – artykuł

  1. Grabiszyńska 240 - artykuładmin Autor wpisu

    Dzięki Stanisław. Masz rację. Uzupełnimy ten wpis. O to nam chodzi, o wspólną wymianę informacji. Każdy z nas może wiedzieć coś czego nie wiedzą pozostali.

  2. Stanisław

    Ale to chyba nie ten “Womak Holding”, bo jest jeszcze Womak Holding SKA Sp. z o.o. Tam jest chyba faktycznie więcej.

Dodaj komentarz

Uzupełnij !