WOMAK i 5.600.000 zł ?

Facebook

metalowiec_kranTemat “Womak i 5.600.000 zł” pojawił się  pod koniec ubiegłego roku. Sprawa ta nie ujrzała światła dziennego, ale była poruszana wewnątrz organów spółdzielni, a dokładnie zarządu i Rady Nadzorczej. Informacje, które do nas dotarły są niepokojące, trochę zagadkowe ale także związane z naszym wcześniejszym wpisem dotyczącym spółdzielni, firmy Womak i kasy.

O co chodzi

W grudniu ubiegłego roku jednym z punktów posiedzenia Rady Nadzorczej była informacja dotycząca inwestycji Grabiszyńska 309 i Grabiszyńska 240. Przy rozpatrywaniu tego punktu pojawiła się informacja o wzroście kosztów firmy Womak z 4 mln.zł do 5,6 mln.zł. Komisja zasobów mieszkaniowych domagała się uzasadnienia wzrostu kosztów ponieważ w pismach dostarczonych przez Womak nie było wyjaśnienia przyczyn wzrostu. W tym momencie “wkroczył” prezes, który wyjaśnił, że przedstawianie coraz większych kosztów przez Womak nie dotyczy spółdzielni. Sprawa wydaje się dziwna bo jeżeli przedstawianie coraz większych kosztów przez Womak nie dotyczy spółdzielni to dlaczego zajmowała się tym komisja zasobów i Rada Nadzorcza.

Przy okazji

Z poruszanym w tym wpisie tematem wiąże się informacja, że w międzyczasie Womak wykupił prawo do lokalu “warzywniaka” zlokalizowanego w pawilonieTym sposobem Womak powiększył obszar własności w pawilonie. Naszym zdaniem uzasadniona jest hipoteza, że przedstawiając organom spółdzielni dodatkowe koszty na sumę 5.600.000 zł, być może liczono na ekwiwalent w postaci powierzchni pawilonu. Ponieważ ostatnio za koszty w wysokości 800.000 zł ekwiwalent ze strony spółdzielni wynosił 1000 m.kw. teraz byłoby to 7000 m.kw. Sumując to wszystko  jedna firma byłaby praktycznie właścicielem całego pawilonu.
Czy przypadkiem nie o to w tym wszystkim chodzi ?

Przy okazji warto zaznaczyć, że Womak jest już członkiem spółdzielni, a na wniosek prezesa został przyjęty mimo braku  deklaracji.

***********************************************************************************

Facebook

2 komentarze do “WOMAK i 5.600.000 zł ?

  1. Atsark

    …i tak też wyglądają rugi spółdzielni mieszkaniowych (na waszych oczach i na wasz koszt). Nie dbacie spółdzielcy o swój interes to tak macie….

  2. Atsark

    Już kiedyś ktoś pisał na rym forum: tak rodzi się kapitalizm, i tak też wyglądają rugi spółdzielni mieszkaniowych ( na waszych oczach i na

    chyba to nie miał być koniec ? /admin/

Dodaj komentarz

Uzupełnij !