JAK ŁUPIĄ SPÓŁDZIELCÓW

spółdzielnia_kaloryferW czerwcu zapadł wyrok w sprawie jak łupią spółdzielców w opłatach za ogrzewanie. W wydziale apelacyjnym Sądu Okręgowego w Koszalinie zapadł prawomocny wyrok z powództwa cywilnego członka spółdzielni  przeciwko spółdzielni KSM Na Skarpie. Powództwo to dotyczyło bezprawnego rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania poprzez ponoszenie przez mieszkańców wygórowanych zaliczek na c.o.. Przez lata Zarząd KSM Na Skarpie doliczał do opłat za c.o. pozaustawowe koszty w tym swoje wynagrodzenie.

Na Skarpie

Po ponad czterech latach batalii sądowych, tysiącach stron akt, kilkunastu rozpraw sądowych w dwóch instancjach poprzedzonych licznymi pismami procesowymi nareszcie jest PRAWOMOCNY wyrok Sądu nakazujący spółdzielni KSM Na Skarpie w Koszalinie zwrot członkowi spółdzielni nienależnie pobranych należności za dostawę ciepła za lata 2010-2011 w kwocie ponad 1100zł wraz z ustawowymi odsetkami oraz zwrot kosztów postępowania. Powództwo to dotyczyło bezprawnego rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania poprzez ponoszenie przez mieszkańców wygórowanych zaliczek na c.o.. W latach 2005-2013 Zarząd KSM Na Skarpie bez umocowania prawnego doliczał do opłat za c.o. pozaustawowe koszty w tym swoje wynagrodzenie (co zresztą przez lata ukrywał przed spółdzielcami). TYM SAMYM ZARZĄD NIE MIAŁ PODSTAW PRAWNYCH DO POBIERANIA WYGÓROWANYCH OPŁAT ZA CENTRALNE OGRZEWANIE.
/opracowano na podstawie:  [link]grupaskarpa[/link]/

Jak jest w Metalowcu ?

Także opłaty za ogrzewanie są zawyżane. W komentarzach niejednokrotnie było to poruszane. W 2010 r. ukazał się w internecie materiał "Koszty ciepła w spółdzielniach mieszkaniowych", który dotyczył kilkunastu spółdzielni mieszkaniowych we Wrocławiu. Według autora opracowania w SM "Metalowiec" koszty ogrzewania były zawyżane o ponad 80% i były jednymi z największych we Wrocławiu (administrator24.info).
W styczniu br. Rada Nadzorcza wprowadziła zmiany w "Regulaminie rozliczania zużytego ciepła przez użytkowników lokali w SM Metalowiec we Wrocławiu". Nie wiemy jakie zmiany wprowadzono. Zmienioną treść regulaminu opublikowano na stronie internetowej Spółdzielni.

**********************************************************************

Ten wpis został opublikowany w kategorii ORGANY SPÓŁDZIELNI i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na JAK ŁUPIĄ SPÓŁDZIELCÓW

 1. Anonim pisze:

  Wyjaśnienia dodatkowe

  1. Wszystkie dane oparte na dokumentach uzyskanych z zarządu
  2.Wystąpienie do kierownika osiedla III spowodowane było przez naliczenie mi w lutym 2018 zaległości w kwocie 1177,71 zł. Zażądałem dostarczenia rozliczenia przychodów i kosztów za 2016 zatwierdzonego przez radę nadzorczą, które otrzymałem 07-07-2018.
  3.Pozycja dźwigi nie nadaje się do analizy ponieważ z wyliczeń wynika, że blok szkocka 75-99 zamieszkują 1472 osoby, co jest oczywistym absurdem.
  4.Fundusz remontowy rozliczany jest oddzielnie.
  Olczes

  Dodano 28.01.2019:

  rozl2016a1

  Dodano 20.02.2019:

  scanrozlicz2014

  Dodano 28.02.2019:

  scankoszty

 2. Anonim pisze:

  Skala “łupienia spółdzielców” jest wprost proporcjonalna do aspiracji zarządu. W oparciu o posiadane dokumenty rozliczyłem zarząd za 2017 rok. Efekt jest porażający . Zgodnie z prawem
  powinienem wpłacić__5 892,24 zł
  wpłaciłem_________6 245,23 zł
  zarząd obciążył kwotą_7 470,48 zł
  czyli jestem do tyłu___1 578,24 zł
  Szczegółowe rozliczenie zostanie opublikowane w terminie późniejszym.
  Olczes13

  Dodano 25.01.2019:

  scanrozlicz2017b

 3. mieszkaniec osiedla Grabiszyńska 313 pisze:

  Wrocławska spółdzielnia Metalowiec  to spółdzielcze Amber Gold – budowanie budynków dla wybrańców i swojaków na  zagrabionym gruncie, zawyżanie opłat na  rozliczaniu za utrzymanie czystości ,ciepła ,wody i energii . W ostatnim czasie “kosili” trawę na osiedlu zajętym i  kompletnie rozkopanym  i rozjeżdżonym przez budowlane maszyny i betoniarki. “Kosili” trawę, której oczywiście nie ma  i  sowicie też zapłacimy za “koszenie”

Dodaj komentarz

Uzupełnij ! Przekroczony czas. Proszę odnowić CAPTCHA.