WALNE – październik 2020

Walne – październik 2020 odbyło się w trzech częściach: 5, 6 i 7 października 2020 r. Ze względu na pandemię nie mogło się odbyć trzyczęściowe Walne Zgromadzenie w pierwszej połowie 2020 r. Wszystkie trzy części Walnego zostały przeniesione na październik. Na Walnych było kilka ciekawych rzeczy, które doszły do naszej wiadomości i które postaramy się przedstawić.

Wybory

Na wszystkich trzech zebraniach z cyklu Walne – październik 2020  odbyły się wybory do Rady Nadzorczej. Zgodnie z zasadami “spółdzielczości” stosowanymi w “Metalowcu” wybory były “bez skreśleń”, a kandydatów było tyle ile miejsc.
1. Z Osiedla nr 1 zostali wybrani Lidia Latasiewicz (82) i Jan Kubiak (81).
2. Z Osiedla nr 2 zostali wybrani Eugeniusz Kałdowski (79) i Edmund Krawiec (77).
3. Z Osiedla nr 3 zostały wybrane Stanisława Witka (80) i Anita Cylwik (57).
Jak widać został wybrany zespół babć i dziadków, z których niektórzy są w Radzie Nadzorczej od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Coś jeszcze

Wszystkie części Walnego Zgromadzenia odbywały się pod kontrolą prezesa. Podobnież ktoś zwrócił uwagę, że nie wszystkie materiały na Walne były przedstawione na stronie internetowej spółdzielni. Prezes wytłumaczył, że niewielka cześć spółdzielców korzysta ze strony internetowej więc wszystko jest w porządku. W ten sposób zostały przyjęte protokoły z poprzednich Walnych Zgromadzeń i sprawozdania Rad Osiedli. Przed wyborami do Rady Nadzorczej zmieniono Regulamin Walnego Zgromadzenia i zaraz tę zmianę zastosowano nie patrząc, że jest to sprzeczne z par.7 ust.5 Regulaminu:

“Uchwałę uważa się za podjętą, jeżeli była poddana pod głosowanie wszystkich części Walnego Zgromadzenia, a za uchwałą opowiedziała się wymagana większość ogólnej liczby członków uczestniczących w Walnym Zgromadzeniu – więcej niż 50% uprawnionych obecnych na Zgromadzeniu (częściach Zgromadzenia liczonych łącznie).”

Ktoś także zwrócił uwagę, że zysk spółdzielni jest najniższy od kilku lat. Prezes coś tam tłumaczył ale podobnież nie było to zbyt zrozumiałe. Na ten temat pisano także w Gazecie Południowej ale ogólnikowo bez liczb. Zwrócono także uwagę, że przy tak małym zysku prawie połowę przeznacza się na zwiększenie stawki ubezpieczeniowej. Podobnież  jest to przypadkowe, że w firmie ubezpieczającej spółdzielnię pracuje córka przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Podsumowaniem wszystkiego może być to, że przewodniczący Rady Nadzorczej prosił aby jeden z obecnych jak mu się coś nie podoba to wypisał się ze spółdzielni. Tak w praktyce wyglądają “spółdzielczość”, “demokracja” itp. słowa w praktyce.

10 komentarzy do “WALNE – październik 2020

  1. jangi

    Dziekuje za odp. Myślałem, że to nawiązanie do Rozdziobią nas kruki, wrony Żeromskiego – rzecz o powstaniu styczniowym

  2. Anonim

    Sprostowanie autora wpisu (anonim) to powiedział Kargul do Pawlaka i troszkę inaczej. Jak widać można czegoś nie sprawdzić i się pomylić ale nie tam gdzie wchodzą w grę cudze pieniądze. Sprawa ma miejsce w innej spółdzielni. Rządzący krajem zapowiadają zmiany w usm, m. inn. prezesa ma wybierać walne, tu kamyczek do zdolności pojmowania rzeczywistości przez członków ,,mojej” S ni, utu tak jest i co z tego niedawno wybrali osobę która już wcześniej ,,wspaniale” Ich manewrowała. Należy dodać, że to tylko jeden budynek, wszyscy widzą bo plotkują i jęczą a jak przyjdzie walne zapominają……….

  3. admin Autor wpisu

    @jangi – Kruk na scenie symbolizuje głównego aktora, autora i reżysera Walnego Zgromadzenia czyli prezesa Jerzego Kruka.

  4. Anonim

    Dobrze skwitował operator koparki: ja jak się pomylę to mam mandat. A dotyczyło wyegzekwowanie od zarządu kosztu korytowania w nowym miejscu pod dojście do wiaty na śmieci w której jakiś idiota wejścia usytuował, zaprotestowano jak już wykorytowali, bo oczywiście wszystko ,,tajne przez poufne” na wprost okien (blisko). Jak to powiedział Pawlak? ,,ot czasy głupszy przodem idzie” ?

  5. jangi

    A dlaczego na scenie kruk/wrona? Tak chciałem obudzić ,,widzów” zaprosić na scenę, wypada coś powiedzieć, są ich w tej s tysiace. Wszyscy zadowoleni?

  6. Anonim

    Zrzeszony to jest wiadomo kto i oni nie potrzebuja facebooka ani innych wynalazków ,,zgniłego zachodu”.

  7. admin Autor wpisu

    @ Zainteresowana – Nic nam nie wiadomo – nie mamy żadnych informacji na ten temat.

  8. Zainteresowana

    Czy na facebooku jest dostępna grupa zrzeszająca mieszkańców spółdzielni Metalowiec?

  9. Anonim

    Wolność! i jak sądzę 95% zadowolonych. Już nawet w G Południowej zamieszczają krytykę naszego wydania sp. mieszkaniowej – wypowiedź likwidatora innej s ni- taka pewność niewzruszalności stanu pojmowania rzeczywistości?

Dodaj komentarz

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.