WALNE-czerwiec 2016 /WSTYD!/

Facebook

teatrzyk1a1Walne-czerwiec 2016 odbyło się o czym powiadomił Prezes w Gazecie Południowej. Wiadomość powyższa stanowi ciekawy materiał do analizy. Przede wszystkim rzuca się w oczy znacznie większe poświęcenie miejsca trzeciej części Walnego. Po przeliczeniu słów okazało się, że Walnemu Osiedla I poświęcono prawie trzy razy więcej słów niż pozostałym dwóm zebraniom łącznie. Zadaliśmy sobie pytanie: dlaczego? Teraz wiemy już dlaczego. Proszę spojrzeć na obrazek obok.  Jest “do góry nogami”.

„CZY  TU  BIJĄ ?”
Na filmowe pytanie „Czy tu biją?” odpowiedź brzmi: TAK, i to swoich. Jak inaczej można nazwać postępowanie obecnych na Walnym. Jak na taśmie produkcyjnej odrzucili  odwołania kilkunastu spółdzielców wyrzucanych przez Radę Nadzorczą na wniosek Prezesa.

Wszyscy wyrzucani nie złamali żadnego punktu regulaminu lub statutu ! Mamy tu przykład gorszącego postępowania wszystkich organów. Wygląda, że nikt, zupełnie nikt, nie pofatygował się sprawdzić uzasadnienia wniosków o wyrzucenie. Najgorsze, że spółdzielcy nie wykazali nawet odrobiny solidarności i skopali swoich na wniosek prezesa.  To chyba gorzej niż wstyd.
Takiego wymiaru zła nie było chyba do tej pory.

WYBORY DELEGATÓW NA KONGRES SPÓŁDZIELCZOŚCI
Według naszych informacji wybory delegatów na Kongres Spółdzielczości odbyły się niezgodnie z Regulaminem Walnego Zgromadzenia. Zgodnie z regulaminem wybory powinny być tajne a były jawne. Podobno ktoś z obecnych na III części Walnego Zgromadzenia zwrócił na to uwagę przewodniczącemu, przeczytał nawet fragment regulaminu ale bez reakcji. Podobno wyglądało to jakby nikt nie wiedział o co chodzi i nikt na zebraniu nie miał Regulaminu Walnego Zgromadzenia.
Naszym zdaniem kolejny obciach i kompromitacja.

WYBORY DO RADY NADZORCZEJ
Wybory do Rady Nadzorczej, tak jak od wielu lat, odbyły się niezgodnie z przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych o czym już pisaliśmy na stronie “Plusy ujemne”. Według naszych informacji, dodatkowego “smaczku” dodał wybór członka Rady Nadzorczej z Osiedla nr I, bo chyba w ten sposób połowa członków Rady Nadzorczej  z osiedla pochodzi z jednej rodziny.

Grunt to rodzinka?

SPRAWOZDANIE RADY NADZORCZEJ
W tym temacie też było ciekawie na zebraniu Osiedla nr I. Jeden z obecnych zapytał się o treść kilku uchwał Rady Nadzorczej. Ponieważ nikt mu nie odpowiedział to sam przeczytał zebranym treść tych uchwał. Podajemy ich treść:
Uchwała RN nr 12/06/15z 25.06.2015r., w sprawie zmiany wynagrodzenia prezesa zarządu – p. ……
„Rada Nadzorcza zgodnie z § 29 ust. 1 pkt. 5 Statutu Spółdzielni, na podstawie dokonanej oceny działalności zarządu przez RN, ale też udzielenie absolutorium przez Walne Zgromadzenie  –  w nawiązaniu do rozdz. V  -§ 13 regulaminu działania zarządu i zawartej umowy kontraktowej  – zwiększa od 1 stycznia 2015 roku wynagrodzenie zasadnicze p. …… o 4%.”
Uchwała RN nr  13/06/15z 25.06.2015r.,  w sprawie przyznania nagrody rocznej zarządowi za działalność w 2014 roku.
„Rada Nadzorcza, działając na podstawie § 29 ust. 1 pkt 9 Statutu Spółdzielni  – biorąc pod uwagę całokształt działań w 2014roku  –w tym ocenę zawartą w sprawozdaniu Rady Nadzorczej, ale także udzielenia absolutorium przez Walne Zgromadzenie – przyznaje roczną nagrodę dla  p. …… – prezesa zarządu – w wysokości 1 miesięcznego wynagrodzenia wraz z dodatkami, jak za urlop.”
Uchwała RN nr  14/06/15z  25.06.2015roku, w sprawie wysokości premii dla prezesa zarządu za czerwiec 2015 roku.
„Rada Nadzorcza uwzględniając wniosek swojego Prezydium przyznaje premię za  czerwiec  2015 roku, dla prezesa zarządu Spółdzielni p. ……, w wysokości  40%, o czym pan prezes został poinformowany.”

Rada Nadzorcza w sprawozdaniu dla Walnego Zgromadzenia nie przedstawiła tych uchwał

PODZIAŁ NADWYŻKI BILANSOWEJ
Walne Zgromadzenie przegłosowało aby nadwyżkę bilansową przeznaczyć głównie na fundusz zasobowy. Obecni na Walnym Zgromadzeniu nie poparli poprawki do projektu uchwały, o której pisaliśmy we wpisie “Walne-czerwiec 2016”, i zagłosowali przeciwko interesom wszystkich członków Spółdzielni. Uczestnicy Walnego zagłosowali wbrew prawu i przeciwko obniżeniu czynszu nie tylko dla siebie ale dla wszystkich spółdzielców. Nie bardzo mieści się to w głowie ale takie są fakty. Wszyscy, którzy nie uczestniczyli w zebraniach powinni wiedzieć komu od lat zawdzięczają, że czynsze nie są za małe i ciągle rosną. Zawdzięczają to tej niewielkiej grupie, która chodzi na zebrania i wydaje się, że chyba czasami nie wie za czym głosuje. Krótko mówiąc, ok. 900 tysięcy złotych poszło nam koło nosa.
Wstyd !

OŚWIADCZENIE
Podobno na zebraniu Osiedla nr I ktoś chciał przeczytać oświadczenie i było zamieszanie. Odebrali mu głos i wyłączyli mikrofon.

*******************************************************************************

Facebook

5 komentarzy do “WALNE-czerwiec 2016 /WSTYD!/

 1. Piotr

  @ zulugula
  w tej spółdzielni jest klika , kroją spółdzielców z każdej strony, zarząd, rada nadzorcza i rada osiedla to jest patologia , jedna banda cwaniaków na wszystkim nas oszukują

 2. WALNE-czerwiec 2016 /WSTYD!/admin Autor wpisu

  Na stronie temidacontrasm.info jest wpis o “naszej” Spółdzielni /strona zawieszona/

 3. WALNE-czerwiec 2016 /WSTYD!/admin Autor wpisu

  @Atsark – Tak, ale jest to “uchybienie formalne nie mające większego wpływu na wynik”.

 4. Stasia

  Czytając powyższą informację w Gazecie Południowej ogarnia człowieka zwątpienie; głupota to czy prowokacja? Przecież przedstawione tam argumenty w sprawie skreśleń spółdzielców z Tapicerskiej są oszustwem; wyrok SA w Szczecinie dotyczy w ogóle czego innego, a wyrok TK  brzmi dokładnie odwrotnie niż zrozumiał to Prezes , no i Przewodniczący Rady Nadzorczej. Czy nie jest to załamujące,  że ludzie zajmujący stanowiska Prezesów/Dyrektorów nie są w stanie zrozumieć prosto napisanych wyroków? Ciekawe co na to Radcy prawni Spółdzielni, czy podzielają takie rozumienie tych wyroków, i jakie zajmą stanowisko podczas  procesów w tej sprawie?

Dodaj komentarz

Uzupełnij !