WALNE 5.10.2015

Facebook

WALNE 5.10.2015W dniu 5.10.2015 odbyło się Walne Zgromadzenie SM “Metalowiec”. Wygląda, że postępowanie organów Spółdzielni w trakcie zebrania było poniżej  poziomu. Według naszych informacji w trakcie zebrania było wiele nieprawidłowości i naruszeń prawa. Niewiele sobie robiono z uwag zgłaszanych z sali.  Zarząd bezprawnie nie dopuścił do głosowania uchwały zgłoszonej przez kilkudziesięciu członków z ul. Grabiszyńskiej. Natomiast bez problemu podjęto dziwaczną, nie mającą podstaw prawnych, uchwałę w sprawie pawilonu przy ul. Grabiszyńskiej 240. Właściciel zakładu fryzjerskiego w tym pawilonie zapowiedział, że zaskarży tę uchwałę. Jeżeli to zrobi to wygra, uchwały nie będzie, a my zapłacimy. Czy ktoś może powiedzieć, po co to wszystko?
Mamy już pismo w sprawie tego Walnego Zgromadzenia. Człowiek pisze do Zarządu i składa oświadczenie, które mimo obowiązku nie przyjął Przewodniczący Walnego Zgromadzenia. Czy to nie jest już cyrk?

WALNE 5.10.2015WALNE 5.10.2015

 

Ciekawe rzeczy. Kto pierwszy zrobi z tego użytek?

 

Ponieważ w tym piśmie są tzw. paragrafy dlatego pozwalamy sobie wyjaśnić:
1.  § 10 ust. 10 Regulaminu Walnego zgromadzenia brzmi:
 ” Członkowie Spółdzielni mogą zgłaszać na piśmie, niezależnie od zgłaszanych wniosków, oświadczenia do protokółu Walnego Zgromadzenia.”
2.  § 12 ust. 16 pkt 1 Regulaminu Walnego Zgromadzenia brzmi:
” W terminie 90 dni od daty odbycia ostatniej części Walnego Zgromadzenia, Zarząd zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które w głosowaniu tajnym podejmuje uchwałę o wyborze na członków Rady Nadzorczej, wybranych przez części Walnego Zgromadzenia  –członków elektów.”

O tym ostatnim pisaliśmy  na stronie “Plusy ujemne” – “Szósty”
.

Odpowiedź Zarządu na pismo w sprawie oświadczenia.
Poniżej przedstawiamy udostępnioną kopię pisma od Zarządu w sprawie oświadczenia na Walnym Zgromadzeniu w dniu 5 października 2015 r.
Po pierwszym czytaniu nie wiedzieliśmy czy śmiać się czy płakać.

WALNE 5.10.2015WALNE 5.10.2015

 

 

 

 

Okazało się, że to nie koniec tego tematu.
Poniżej przedstawiamy odpowiedź spółdzielcy na pismo Prezesa.

WALNE 5.10.2015WALNE 5.10.2015WALNE 5.10.2015WALNE 5.10.2015
**********************************************************************************

Facebook

5 komentarzy do “WALNE 5.10.2015

 1. WALNE 5.10.2015admin Autor wpisu

  Przedstawiamy kolejne pismo w sprawie Walnego Zgromadzenia w październiku 2015 r. Naszym zdaniem są tam ciekawe rzeczy dla wszystkich spółdzielców “Metalowca”.

 2. WALNE 5.10.2015admin Autor wpisu

  Przedstawiamy odpowiedź Zarządu na pismo w sprawie oświadczenia na Walnym.

 3. mieszkańcy osiedla

  @osoba z poza spółdzielni… to spółdzielnia powinna się wstydzić ,ze ten trawnik tak wygląda, to spółdzielnia trzyma trawnik już 10 lat  i nie chce go zagospodarować, mieszkańcy osiedla piszą i proszą spółdzielnię Metalowiec o  boks śmietnikowy, o powiększenie miejsc parkingowych nawet wyrysowaliśmy projekt i o  zagospodarowanie jakiegoś boiska, dzieciaki grając w piłkę robią sobie bramki  z kamieni.
  Spółdzielnia Metalowiec wciąż  odpowiada, że na nic nie ma miejsca dla mieszkańców osiedla, a mieszka tu 400 rodzin,  forsując budowę 10 lat spółdzielnia nie robi nic. Nawet poszerzając osiedlową drogę wykroili z placu zabaw kawałki gruntu,  kilka miejsc do parkowania spółdzielnia wyrysowała na chodniku pod samymi oknami i ciągle podnoszą nam czynsze, mamy najwyższe we Wrocławiu!!!

 4. Osoba z poza Spółdzielni

  Wydaje mi się, że nikt z Państwa nie był na miejscu przyszłej budowy.

  Mieszkańcy powinni się wstydzić takiego terenu – butelki, śmieci i ławeczki z walającymi się butelkami po piwie. Dziwię się, że to nazywacie Państwo trawnikiem zieleni. Rozumiem, że jak go zabraknie to nie będzie miejsca na wspólne spotkania z sąsiadami, tak?????

 5. SPÓŁDZIELCY

  W spółdzielni mieszkaniowej Metalowiec  we Wrocławiu, jak zaznaczył prezes “mamy swoja Konstytucję i swoje uchwały”prawo? jakie prawo? o ważnych sprawach dla spółdzielców takich jak budowa bloku na trawniku  na zagęszczonym osiedlu Grabiszyńska -Fiołkowa decyduja  mieszkańcy  ulic  Estońskiej, Szkockiej, Różanej, Inżynierskiej pracownicy spółdzielni. Nas mieszkańców osiedla Grabiszyńska -Fiołkowa  prezes nie będzie pytał, przecież jest ponad prawem i może robić co chce. Nasza spółdzielnia nie nic wspólnego ze spółdzielczością!

Dodaj komentarz

Uzupełnij !