“UDERZ W STÓŁ …”

Facebook

“Uderz w stół, a nożyce się odezwą”. To powiedzenie chyba pasuje do reakcji prezesa “Metalowca” na artykuł “Anatomia draństwa – rzecz o spółdzielniach mieszkaniowych”. Artykuł ten ukazał się w 125 numerze “Gazety Obywatelskiej” Kornela Morawieckiego. W “odpowiedzi” prezes “Metalowca” napisał artykuł “Anatomia draństwa” opublikowany w Dodatku Specjalnym  “Gazety Południowej” nr 12/2016.

Anatomia manipulacji

Już na wstępie prezes pisze o artykule w “Gazecie Obywatelskiej” tak: “Tekst ten to właściwie jedno wielkie pomówienie i nie sposób pozostawić go bez komentarza.” Powyższy tekst jest drugim zdaniem artykułu i mentalnie ustawia czytelnika co do charakteru artykułu w “Gazecie Obywatelskiej”.
Dalej jest coraz lepiej: “jak żyję, nie czytałem jeszcze czegoś podobnego”.
Następnie (o tekście w “Gazecie Obywatelskiej”) “jest skumulowanym atakiem na spółdzielczość w ogóle, jako taką – aż roi się od inwektyw typu: “gangi”, “grupy trzymające władzę”, “przestępczość zorganizowana”, “oszustwo””.
Mało? No, to dalej padają takie słowa jak “absurdalność tych zarzutów”, “wprowadzanie czytelników w błąd”, “kuriozalna opinia”. Po przeczytaniu tych słów czytelnik, dzięki autorowi, już czuje, że chodzi o coś złego i nie  musi wysilać głowy, a nawet być może czytać całego artykułu.
Prawdopodobnie nie wszyscy czytelnicy zauważą, że artykuł prezesa opiera się na nieprawdzie bowiem artykuł p. Agnieszki Wojciechowskiej von Heukelom nie jest “skumulowanym atakiem na spółdzielczość” o czym autorka informuje już w samym tytule “Anatomia draństwa – rzecz o spółdzielniach mieszkaniowych. “Rzecz o spółdzielniach mieszkaniowych”, a nie spółdzielczości.
Musimy jednak przyznać, że nadmiernie emocjonalna reakcja prezesa zwróciła naszą uwagę.

Brawo “Gazeta Obywatelska”

Do tej pory nie wiedzieliśmy, że we Wrocławiu jest wydawana “Gazeta Obywatelska ” Kornela Morawieckiego. I co się okazało? Bardzo dobra gazeta. Polecamy.
Dotarliśmy także do artykułu, który tak wstrząsnął prezesem “Metalowca”. Bardzo dobry artykuł. Warto przeczytać. Także polecamy.
Wszystko to mogliśmy odkryć dzięki gorącemu orędownikowi i aktywnemu obrońcy spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce.

Artykuł p. Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom był dostępny tutaj: nowa.gazetaobywatelska.info/releases
Natomiast artykuł prezesa jest tutaj: / już nie ma!/

A wszystko zaczęło się od przysłowiowego “uderz w stół…”.

************************************************************************************

Facebook

3 komentarze do ““UDERZ W STÓŁ …”

  1. admin Autor wpisu

    W “Gazecie Prawnej” z dnia 19 stycznia ukazały się dwa artykuły “Spółdzielczy beton zostanie utwardzony” oraz “Prawa członków spółdzielni nadal tylko iluzoryczne”. Na stronie http://temidacontrasm.info  jest społeczny projekt zmian ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
    Wygląda na to, że chyba niektórym pojawi się wkrótce napis “GAME OVER” czyli “KONIEC GRY”.

Dodaj komentarz

Uzupełnij !