Zarząd

Facebook

szef1Poniżej przedstawiamy skargę jednego ze spółdzielców do Rady Nadzorczej na Zarząd Spółdzielni.
Do tej pory nie słyszeliśmy aby ktoś skarżył się na Zarząd. Naszym zdaniem jest to dobrze udokumentowana skarga. Zgodnie z naszą deklaracją usunęliśmy wszelkie dane osobowe.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli w najbliższym czasie przedstawić reakcję Rady Nadzorczej w tej sprawie.
skan0005aZarządZarząd

 

 

 

 


Już możemy przedstawić reakcję Rady Nadzorczej na skargę

skan0002aZarząd

 

 

 

 

 

********************************************************************************************************

Facebook

19 komentarzy do “Zarząd

 1. olczes

  Czy prezes zarządu przestanie kiedykolwiek członkom spółdzielni wciskać kit?  
  W piśmie z 17-06-2016 stwierdza :
  “Ewidencję kosztów i przychodów nieruchomości przy ulicy Szkockiej  75-99 za 2015 r zarząd może udostępnić po zatwierdzeniu wyników poszczególnych nieruchomości przez Radę Nadzorczą ( art.8 1  ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych)” Co za bzdura !!! Może prezesowi ktoś dopisał, bo o udostępnianiu ewidencji po zatwierdzeniu przez radę w cytowanym wyżej art.  nic nie ma.   Jest natomiast wzmianka o tym, że statut spółdzielni, regulaminy, uchwały i protokoły obrad spółdzielni, a także  protokoły lustracji i roczne sprawozdania finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej  spółdzielni. Jak perfidnie prezes wykorzystuje  art.8  .  To czego w art. 8 nie ma to prezes widzi, a nie dostrzega tego  co  jest  jego obowiązkiem. Może brak mu motywacji do uczciwego działania?

 2. olczes

  Zarząd – oszust.  

  Na mój wniosek o przedstawienie kalkulacji opłat na energię elektryczną na cele ogólne otrzymałem odpowiedź, którą przytaczam w całości.      
  “Po raz kolejny informujemy Pana, że do taryf zewnętrznych  nie sporządza się kalkulacji, jedynie planuje się na ich podstawie wzrost lub obniżenie opłat. URE/Urząd regulacji energetyki/ zatwierdzający taryfy – odmawia Spółdzielniom prawa strony !. Od 1.04-2015 zaliczka na energię elektryczną na cele ogólne uległa obniżeniu z 0,15 do o,o8 zł/m2/m-c, ponieważ uwzględniono nadwyżkę w tej pozycji opłat dla nieruchomości Szkocka  75-99 z poprzedniego okresu. W informacji o zmianie opłat wyjaśnialiśmy, że oszczędności w pozycji energia elektryczna na cele ogólne spowodowane są głownie zastosowaniem coraz oszczędniejszych źródeł światła, automatyki regulującej włączanie oświetlenia, kompensacji/ baterii kondensatorów /- dlatego  możliwe jest obniżenie opłat w tej pozycji. Obecna zaliczka w wysokości o,o8 zł/m2/m-c jest niższa niż przewidywany koszt jednostkowy tj. ok 0,13 zł/m2/m-c gdyż uwzględnia rozliczenie tej nadwyżki.”
  Całość można skomentować jako stek   bzdur mających na celu oszukanie członków spółdzielni przez prezesa.                        Wyliczenie opłat powinna wyglądać w sposób następujący:                                     /33693-29546/: 20224,16: 12 = 0,0171 zł/m2/m-c                                                     gdzie  33693 -koszt 2014, 29546 dodatni wynik roku 2014, 20224,16 -powierzchnia budynku a 12 to ilość m-cy w roku.  Wobec wprowadzenia nowej stawki od 1-04-2015 należy odjąć wpłaty za 3 m-ce po starej stawce  i wtedy przez okres 9 m-cy opłata byłaby ujemna i wynosiłaby -o,o272 zł/m2/m-c.            
  Takie są sposoby  oszukiwania członków spółdzielni !!!!Czy to zasługuje na       P R E C Z ?

 3. olczes

  O nieuczciwych zaliczkach na centralne ogrzewanie już pisałem. Przypomnę, że za 2014 zawyżyli zaliczkę o 254 % / to nie jest pomyłka/  a za 2015  o 87%. oznacza to, że z  kieszeni spółdzielców “Metalowca” wyciągnęli i zawłaszczyli około 10 mln złotych naruszając postanowienia ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Ocena tych faktów w naszej ” gadzinówce ” z  września b.r. jest zupełnie inna, a mianowicie nasz prezes stwierdził, że zakończone w 2008 roku ocieplenie budynków i montaż automatyki pogodowej pozwoliły od 2 lat zwracać część opłat za centralne ogrzewanie. O bezprawnym zawłaszczeniu spółdzielczych  milionów ani słowa . Takie rozumowanie stanowi typowy przykład odwracania kota ogonem, czyli czyn haniebny tłumaczyć jako sukces. W tym kontekście można postawić pytanie : czy prezes widział ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych ? a jeżeli widział to czy ją zrozumiał?

 4. Zarządadmin Autor wpisu

  @ Obserwator. Skąd mamy te informacje ? Albo znajdujemy “źródła”, albo “źródła” znajdują nas.

 5. mieszkaniec osiedla Grabiszyńska-Fiołkowa Wrocław

  W naszej spółdzielni czynsze mogły by być o 1/4 niższe ,gdybyśmy bardziej  patrzyli  się na ręce zarządowi. Znów podwyżka za podgrzanie wody.

  Nic nam nie wiadomo dlaczego, i kto tak ustanowił. A prezes znów w  swojej gazecie wychwala się i kłamie .  W naszej spółdzielni Metalowiec  we Wrocławiu nie ma żadnej spółdzielczości , nie ma demokracji, zwykły członek nie ma nic do powiedzenia . Kpina i wyzysk spółdzielców!!!

 6. Zarządadmin Autor wpisu

  Podobnież do Zarządu Spółdzielni wpłynęło pismo od Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jeżeli ktoś wie coś więcej na ten temat prosimy o kontakt mailowy.

 7. SPÓŁDZIELCY

  @ stasia Walne zgromadzenie odbyło się 05. 09. 2015 r. Wielka żenada, nie dopuścili członków do głosu, prowadzący przewodniczący rady nadzorczej  , jak ktoś chciał zabrać głos kpiąco przerywał,  wręcz szydził . Sami się wybierali i sami na siebie głosowali, o ważnych sprawach  dla spółdzielców nie było mowy!

  Zarządu w ogóle nie interesują  sprawy spółdzielców, ich interesem jest kasa, nic nie robienie  i ciepłe posadki

   

 8. Stasia

  Jutro jest Walne, ciekawe ilu spółdzielców na nie przyjdzie by zadbać o swój interes?. A potem znów będą narzekać że czynsze najwyższe w całym Wrocławiu; a będą jeszcze jeśli na to pozwalacie…….

 9. Zarządadmin Autor wpisu

  @SPÓŁDZIELCY – Dziękujemy za sporą dawkę informacji i chęć podzielenia się tym z innymi. Uważamy, że tylko drogą działań wspólnych możemy uzyskać zmianę na lepsze. Nie wolno milcząco akceptować zła.
  “Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło – rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.”  /Antoine
  de Saint-Exupery/

 10. SPÓŁDZIELCY

  jeszcze o wysokości czynszów

  spółdzielnia mieszkaniowa  WOJEWODZIANKA POW.50M2  2 os. – 429 zł.

  spółdzielnia mieszkaniowa  CICHY KĄCIK  pow. 49M2 – 311 zł .
   

 11. SPÓŁDZIELCY

  Najwyższe czynsze w s.m. METALOWIEC  za 47 m opłata – 650 zł , trzy osoby

  s.m. KSIĘŻE MAŁE za 49 m opłata – 432 zł trzy osoby

  s.m. RÓŻANKA za 60 m opłata – 470 zł z gazem trzy osoby

  wspólnota mieszkaniowa  za 57 m opłata – 373 zł z garażem  dwie osoby

  aktualne na wrzesień 2015 r.

 12. SPÓŁDZIELCY

  Strona internetowa spółdzielni mieszkaniowej Metalowiec działa tak samo jak cały nasz zarząd tzn. nie działa wcale, wszystko mają gdzieś..nawet jak działa to są na niej stare  niekompletne ogłoszenia z 2014r. Przecież nie ma na niej protokołów z walnego zgromadzenia w czerwcu 2o15r. , nie ma protokołu z lustracji dotyczącej budowy bloku na  osiedlowym trawniku, nie ma też żadnych sprawozdań Rady Nadzorczej, czy  władni naszej spółdzielni w ogóle pracują? Chyba niczym się nie zajmują, prócz uchwalania premii dla prezesa Kruka i podwyżek czynszu, no jeszcze patrzą żeby kogoś  niewygodnego wykluczyć z członka..ale cwaniactwo i kolesiostwo!

 13. Romek

  W sobotę i niedzielę znowu nie działała strona internetowa spółdzielni. Wygląda, że nikt tego nie kontroluje. Czy ktoś może wie kto zarządza stroną spółdzielni?

 14. D.Z.

  W  spółdzielni mieszkaniowej METALOWIEC  można żądać podstawy prawnej i jeszcze różnych potwierdzeń, i tak oszukają ,kręcą, kłamią ,a posiedzenia są po to aby jak najwięcej kasy ściągnąć ze spółdzielców  , podwyżki czynszów co miesiąc…i premia dla  prezesa Kruka musi być co miesiąc  40%  ,rada nadzorcza jednogłośnie głosuje na swoją klikę, pasożyci

 15. Zarządadmin Autor wpisu

  Trzy żelazne reguły w relacjach z organami spółdzielni

   

  1. W każdej sprawie z organami spółdzielni trzeba się kierować zasadą ograniczonego zaufania i zasadą „tylko na piśmie”.

  2. Każde pismo oczywiście przekazać za potwierdzeniem odbioru na kopi.

  3. Zawsze w każdej sprawie należy żądać uzasadnienia faktycznego i prawnego, czyli wskazania podstawy prawnej.

   

 16. Spółdzielcy

  Majątek spółdzielni należy do wszystkich członków. Członek, który się nim nie interesuje, to zły członek. Prezes zarządu, który utrudnia członkom kontrolę swoich zarobków, to bardzo zły prezes.Wielu spółdzielców mogłoby się bardzo zdziwić, jak mocno spadłyby ich opłaty, gdyby zarobki prezesa zarządu ich spółdzielni spadły z pułapów kosmicznych, bo takie bywają, do normalnych. Dlatego, prezesie zarządu spółdzielni mieszkaniowej – gdy przyjdzie do ciebie pracodawca w sprawie twojej umowy, nie zasłaniaj się tajemnicą, nie wysyłaj do sądu radcy prawnego przeciwko spółdzielcom, którego wynagradzasz z ich opłat. Umowa na stół. To najmniej, co możesz zrobić dla przejrzystości i racjonalności wnoszonych przez mieszkańców spółdzielni opłat.

  Dodatkowo, co miesiąc do 40% premii!!!

   

 17. Zarządadmin Autor wpisu

  Dzisiaj przedstawiamy odpowiedź Rady Nadzorczej na skargę na Zarząd.

Dodaj komentarz

Uzupełnij !