Vademecum Prezesa

vademecumW internecie krąży takie vademecum, które wydaje się powstało w wyniku obserwacji i osobistych doświadczeń spółdzielców. Publikujemy go, bo mimo żartobliwej formy zawiera dużo gorzkiej prawdy.

VADEMECUM PREZESA
Postępowanie spółdzielcze
Każdą sprawę, o którą występuje frajer, należy załatwiać w maksymalnie wydłużonym czasie, a jeśli tylko można, np, nie ma dużego zagrożenia sądowego, nie należy jej załatwiać w ogóle. Poza bardzo nielicznymi wyjątkami, frajer wcześniej czy później rezygnuje. Wyjątkiem są sprawy wykluczenia frajera ze spółdzielni, które należy załatwiać niezwłocznie oraz sprawy w których grozi wypłata odszkodowania z tytułu ubezpieczenia, np. zacieki, jeśli frajer przyleci z pismem. Na te przypadki trzeba szczególnie uważać.
Informacja
1. Udzielanie frajerowi informacji na piśmie jest ostatecznością.
2. Dopóki się daje, wszelkich informacji należy udzielać wyłącznie ustnie.
3. Frajerowi nigdy nie należy przedstawiać całej prawdy.
4. Dobrze jest mówić o tej samej sprawie raz tak, za drugim razem przeciwnie. Frajer się dziwi i głupieje, bo nie wie, jak jest naprawdę, a przekazując taką informację innym frajerom, wychodzi na oszołoma, bo kto uwierzy w TAK-NIE.
5. Nigdy nie należy podawać frajerom dokładnych danych, będą się później czepiać każdego szczegółu. Trzeba zawsze zostawiać sobie pole do manewru.
6. Jeśli frajer przypiera cię do muru, powiedz, że nie znasz dokładnych danych i sprawdzisz jutro, a podasz je przy następnej okazji. Ewentualnie możesz powiedzieć, że musisz się skonsultować z prawnikiem. Frajerzy nie znają prawa, więc odpuszczą. Jeśli nie odpuszczą, to powiedz, żeby napisali pismo, to udzielisz stosownej odpowiedzi. Raczej nie napiszą, a jeśli nawet, to trudno, sprawa się przeciągnie, aż frajer się zmęczy i odpuści.
Donos do Urzędu Skarbowego
Niektórym frajerom przychodzą do głowy pomysły, żeby składać donosy do US.
1. Podczas nieoficjalnych spotkań z frajerem należy mówić, że nie warto nasyłać na zarząd ludzi z Urzędu.
2. Dobrze jest wspomnieć, że już ktoś to zrobił, ale ty wiesz kto, żeby zasugerować, że masz tam znajomości. Frajer i tak tego nie sprawdzi, a jeśli faktycznie masz znajomości, to masz dodatkowy atut.
3. Dobrze jest dodać, że złożenie donosu, który okaże się fałszywy, wiąże się z ogromnymi odszkodowaniami, które frajer będzie musiał zapłacić.
Droga sądowa
1. Frajerowi należy mówić, że droga sądowa będzie dla niego długa i kosztowna.
2. Wyraźnie trzeba dawać do zrozumienia, że w walce z zarządem i tak jest bez szans.
Kształtowanie stosunków wśród mieszkańców
1. Frajerowi należy przedstawiać jego sąsiadów w jak najbardziej niekorzystnym świetle, najlepiej z przykładami.
2. Dobrze jest wiedzieć coś konkretnego na temat poszczególnych frajerów, tak by zawsze był w tym element prawdziwy, wtedy nasza legenda brzmi prawdopodobnie. Nawet jeśli nie jest prawdziwa, to frajer i tak tego nie sprawdzi, a już zawsze będzie miał wątpliwości.
A najlepiej jest ich na siebie napuszczać.
ze strony  /strona zawieszona/

*******************************************************************************

Dodaj komentarz

Uzupełnij !