Metalowiec Wrocław – Walne

Facebook

urnaPrezes Spółdzielni Metalowiec Wrocław regularnie dba o to abyśmy mieli o czym pisać. W ubiegłym tygodniu wrzucono do skrzynek pocztowych pismo od prezesa zatytułowane “Szanowni Członkowie SM Metalowiec”. Po przeczytaniu tego pisma uznaliśmy, ze stanowi dobry materiał do kolejnego wpisu na temat spółdzielni Metalowiec Wrocław.

Temat

W piśmie z dnia 27.04.2021 prezes informował, że w dniu 25.03.2021 “samorząd zdecydował”, że Walne Zgromadzenie odbędzie się w “trybie szczególnym”. Jak ma wyglądać ten “tryb szczególny” dowiadujemy się w dalszej części pisma. Głosowania będą się odbywać przy pomocy urny.
Nie wiemy co to za “samorząd” zdecydował o Walnym Zgromadzeniu i jaka była forma tej decyzji. Nie ma na ten temat żadnej informacji na stronie internetowej spółdzielni. Od grudnia 2020 r. nie publikowane są protokoły Rady Nadzorczej nie mówiąc już o protokołach zarządu czyli tak jak zwykle – pisaliśmy o tym wielokrotnie.
Nic także nie wiadomo aby opracowano jakieś zasady przeprowadzania głosowania. Ograniczono się tylko do stwierdzenia, że kontrolę prawidłowości przeprowadzenia głosowania będą prowadzić członkowie Rad Osiedla. Jacy to członkowie Rad Osiedla, jaka ilość i kto ich wybrał, nie wiadomo. W tradycyjnym Walnym Zgromadzeniu zebrani wybierają Komisję Skrutacyjną i skład jest znany z nazwiska. Brak słów do określenia tego co ma miejsce w spółdzielni.
Spółdzielnia Metalowiec Wrocław może być przykładem poziomu spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce.

Warto wiedzieć

– Z końcem ubiegłego roku wygasła umowa prezesa (i dalej rządzi).
– Strona internetowa spółdzielni jest niedostępna ponieważ nie   zapłacono i wygasł certyfikat bezpieczeństwa.
– Zysk spółdzielni za ubiegły rok wyniósł… ok. 37 tys zł. Tak małego zysku nie pamiętają najstarsi członkowie.

Potrzebny komentarz?

Facebook

5 komentarzy do “Metalowiec Wrocław – Walne

 1. Anonim

  Jak ma się cokolwiek zmienić? Jestem spoza Metalowca ale odwiedzam tą stronę, do rzeczy: od 4 lat posiadacze 60 lokali (s.w p.do l)mają możliwość stać się właścicielami a dalej prosta sprawa- uchwała o wyborze uwl i normalność + niższe opłaty, koniec wydawania na radcę pr. żeby było gorzej itd itp. Układ to może max 15 lokali. Ale po co się męczyć ze zrozumieniem tak banalnej kwestii. Ja to widzę jeszcze inaczej. W mętnej wodzie łatwiej złowić tzn. załatwić np zaworek za 20 zeta, ,,ale byłem mądry” ! a że przepłacam, straciłem 10 tys.? przecież każdy tyle stracił. Przepraszam wszystkich świadomych, tych co nic nie mogą. Może taki wpis ,,obudzi drzemiących” .

 2. Metalowiec Wrocław - Walneadmin Autor wpisu

  @ jangi – Art.3 Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych określa kto może być członkiem spółdzielni mieszkaniowej. Naszym zdaniem można powiedzieć, że członkostwo w spółdzielni jest uzależnione od posiadania określonej formy prawa do lokalu będącego w zasobach spółdzielni. Nie masz prawa do lokalu lub ekspektatywy – nie jesteś członkiem.

 3. jangi

  To kto teraz jest członkiem sm? Wszyscy którzy złożyli deklaracje przed 09.09.2017 tzn. TEŻ ci którzy nie posiadali nawet expektatywy? plus ci którzy uzyskali z tym dniem członkostwo

 4. atam

  W Metalowcu “samorząd” znaczy “sam się rządzi”. Strona internetowa dalej nie działa czyli jest klawo.

Dodaj komentarz

Uzupełnij !