Grabiszyńska 240 – CO JEST GRANE?

Facebook

Grabiszyńska 240 - CO JEST GRANE?Co jest grane?
Posiadamy takie informacje, że powinniśmy  jak najszybciej podzielić się z innymi  tym co wiemy. Musimy przyznać, że im bardziej zaczęliśmy się wgłębiać w temat tym coraz “dziwniejsze” rzeczy wychodziły na jaw. Będziemy to wszystko sukcesywnie przedstawiać dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

W księdze wieczystej nieruchomości Grabiszyńska 240 pojawił się ostatnio w dziale III wpis zatytułowany “Roszczenia” o następującej treści:
“Roszczenie o ustanowienie odrębnej własności lokalu użytkowego nr 10 o projektowanej powierzchni 330 m.kw. na parterze budynku przy ul. Grabiszyńskiej nr 238-240 we Wrocławiu i przeniesienie prawa własności tego lokalu wraz z prawami przynależnymi w stanie wolnym od jakichkolwiek roszczeń i obciążeń na rzecz osób trzecich na warunkach określonych w umowie stanowiącej podstawę niniejszego wpisu.”
Podstawą powyższego wpisu jest:
“Umowa o budowę lokalu użytkowego dla członka spółdzielni w celu ustanowienia na jego rzecz prawa odrębnej własności tego lokalu po zakończeniu budowy “ekspektatywa odrębnej własności lokalu.” Data sporządzenia 12.10.2015 czyli tydzień po Walnym Zgromadzeniu.

We wpisie jest wymieniona Powszechna Kasa Oszczędności BP SA.
Nic nam nie wiadomo aby Rada Nadzorcza podejmowała uchwałę w tej sprawie i mamy wątpliwości czy o tym wie.
Jak te informacje mają się do, znanej spółdzielcom, sprawy właścicieli lokali użytkowych w pawilonie czyli salonu fryzjerskiego i warzywniaka?
Trudno nam to wszystko zrozumieć. Jak ktoś może nam pomóc to prosimy o kontakt.

“Rozbudowa i przebudowa”

Grabiszyńska 240 - CO JEST GRANE?Pisaliśmy już, że w dniu 6 października 2015 r. Womak Omega podpisała z firmą Budimex umowę dotyczącą rozbudowy pawilonu Grabiszyńska 240
W dniu 29 grudnia 2015 r. Budimex i Womak Omega podpisały aneks uchylający warunki zawieszenia realizacji umowy. Umożliwiło to rozpoczęcie przebudowy pawilonu, który zaczął się od prac ziemnych i wyburzania.

“Inwestor”

Grabiszyńska 240 - CO JEST GRANE?
Na tablicy informacyjnej budowy zainteresowała nas pozycja “inwestor”. W tym punkcie jest napisane “DIBP Bogusław Peszek, Kopice 110, 49-200 Grodków”. Zdziwiło nas to, bo do tej pory myśleliśmy, że inwestorem jest Womak Omega czyli dzierżawca pawilonu. Sprawdziliśmy, rzeczywiście we wsi Kopice pod nr 110 jest zarejestrowana firma “Bogusław Peszek DIBP”. Przeważającą działalnością tej firmy jest: pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.
Naszym zdaniem jest to ciekawa informacja, ale jak się okazało nie najciekawsza.

“DIBP”

Grabiszyńska 240 - CO JEST GRANE?
Okazało się, że to nie koniec z firmą DIBP. Wrzucając w Google hasło “DIBP Bogusław Peszek” już na drugiej stronie wyskakuje “DIBP Invest Sp z o.o.” Idąc dalej tym śladem znajdujemy nr KRS 0000547698, co pozwala nam dowiedzieć się coś więcej o “DIBP Invest”.
Dowiedzieliśmy się, że spółka DIBP Invest:
1. została zarejestrowana 11.03.2015
2. kapitał zakładowy wynosi 5000 zł
3. wspólnikiem i prezesem jest Bogusław Peszek
4. siedziba spółki mieści się przy ul Hallera 24B we Wrocławiu

Okazuje się, że
pod tym samym adresem jest zarejestrowana firma Prosbud Plus Tax oraz Europejskie Stowarzyszenie Artystyczne, w obu prezesem jest Adam Kruk.

“Państwo prawa”

Grabiszyńska 240 - CO JEST GRANE?
Według naszej wiedzy n
a początku stycznia br. sąd we Wrocławiu nakazał Budimexowi, Womak Omedze i Spółdzielni “Metalowiec” wstrzymanie przebudowy pawilonu przy ul. Grabiszyńskiej 240.
Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć na zdjęciu.
CO JEST GRANE ?

************************************************************************************

Facebook

4 komentarze do “Grabiszyńska 240 – CO JEST GRANE?

 1. Grabiszyńska 240 - CO JEST GRANE?admin Autor wpisu

  Zwrócono nam uwagę, że na tablicy informacyjnej w pozycji “inwestor” jest wpisane “Womak Omega”. Potwierdzamy, obecnie  jako inwestor jest wpisana Womak Omega.

 2. Atsark

  Jak to co jest grane?!   Zaglądnijcie do ostatniej Gazety Południowej to się dowiecie na co pójdzie znów kupa szmalu z funduszu zasobowego, ano na odszkodowanie dla właścicieli lokalu użytkowego w Pawilonie, których Prezes -oględnie mówiąc- potraktował ździebko bezczelnie. Teraz będzie się oczywiście wyżalał jacy to oni źli i jaką “krzywdę” robią biednym spółdzielcom. On oczywiście niewiniątko, całym sercem (a raczej gębą) dba i walczy o “szczęście spółdzielców” (za marne, zresztą, grosze), a tu -patrzcie- taka niewdzięczność. Coraz więcej spółdzielców odczuwa na własnej skórze tą dbałość: najwyższe czynsze w całym Wrocławiu, podejrzana transakcja pawilonowa, pełne szczęście spółdzielców przy Grabiszyńskiej cieszących się na myśl o kilkuset nowych sąsiadach, odwieczna walka z ul. Tapicerską która przyniosła już ponad milion zł strat i zanosi się na następne kilkaset tysięcy… Jest marzec, zbliża się następne Walne… Czy tak być musi? NO nie musi, ale to już zależy od was spółdzielcy. Czy zawsze musicie być mądrzy po szkodzie?

 3. Grabiszyńska 240 - CO JEST GRANE?admin Autor wpisu

  Byliśmy koło pawilonu. Wygląda, że prace zostały wstrzymane. Wygląd taki jak na zdjęciu z 13.01.2016.

 4. Stasia

  “Europejskie Stowarzyszenie Artystyczne” – zarejestrowane na Hallera 24 B,  ale działa na Inżynierskiej 17 ( !) – pewnie w gabinecie Prezesa Spółdzielni Metalowiec. Ciekawe czy coś płaci za korzystanie z nieruchomości Spółdzielców ? Interesujący jest też rejestrowy zakres działalności…   Czeka was, spółdzielcy, ciekawa przyszłość  ….

Dodaj komentarz

Uzupełnij !