PASOŻYTY

metalowiec-309Na blogu dotyczącym Muchoboru Małego pojawił się temat "W spółdzielni pojawiły się pasożyty", który dotyczy wieżowca przy Grabiszyńskiej 309. O nieprawidłowościach przy powstawaniu wieżowca Grabiszyńska 309 pisaliśmy kilkakrotnie. Ponieważ materiały na blogu są ciekawe postanowiliśmy z nich skorzystać  i przedstawić na naszej stronie.

Sprzedaż

Pisaliśmy już w maju br., że w miesiąc po odbiorze budynku, czyli na pniu, sprzedawane są mieszkania w spółdzielczym budynku przy Grabiszyńskiej 309. Tutaj cytat z blogu o Muchoborze Małym:

"Nie może tak być aby nowi spółdzielcy, którzy kupili mieszkania za powiedzmy ok. 4500 zł za metr sprzedawali je od razu po 7-8,5 tys. zł za metr. Tacy ludzie nie kupowali mieszkania, bo mieli taką potrzebę, ale dla zwykłej spekulacji. Jest to zwykłe pasożytnictwo. Budynek, który powstał przy dużym wysiłku zarządu walczącego z oporem okolicznych mieszkańców, teraz ma służyć nabijaniu kieszeni przez cwaniaków? Jak zostały zawarte umowy o budowę, że nie zabezpieczały interesów spółdzielni? Trzeba chyba ujawnić listę osób, które wykupiły mieszkania w tym budynku, jak najszybciej uniemożliwić sprzedaż od ręki mieszkań, a pasożytów wyrzucić ze spółdzielni. Takich rzeczy nie można tolerować. Zarazę trzeba tępić w zarodku."

Jedni robia interes na sprzedaży a drudzy na wynajmie

Po ogłoszeniach o sprzedaży mieszkań zaczęły się pojawiać ogłoszenia o wynajmie. Ceny wynajmu mieszkania w spółdzielczym bloku przy Grabiszyńskiej 309 zaczynały się od 2200 zł/miesiąc + czynsz. W tym miejscu kolejny cytat z blogu o Muchoborze Małym:

"W tym wieżowcu przy Grabiszyńskiej 309 jest 60 mieszkań, a mieszka tam zaledwie kilka osób. Mieszkańcy osiedla nie widzą prawie nikogo koło budynku, wieczorem pali się światło zaledwie w kilku oknach. Budynek był oddany pół roku temu. Po co było budować skoro prawie nikt tam nie mieszka ?"

Na blogu opublikowano nawet zdjęcie, na którym widać, że na 60 mieszkań pali się światło w 4-5 mieszkaniach. Kopia tego zdjęcia jest na początku tego wpisu.

Tło

Na blogu pojawiały się stwierdzenia, że Rada Nadzorcza nic w tej sprawie nie robi bo jest w to zamieszana. Padały stwierdzenia, że rodziny członków Rady wykupili mieszkania i wynajmują w tym budynku lokale użytkowe. Padały nazwiska osób powiązanych ze Spółdzielnią i budynkiem przy Grabiszyńskiej 309. Pojawił się też wpis, który cytujemy:

"Proszę Państwa, wieżowiec przy Grabiszyńskiej 309 nie powstał w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych lecz w celu zaspokojenia potrzeb finansowych pewnej grupy.
Jeżeli ktoś nie wierzy w to co mówię to proszę spojrzeć na listę osób, które wykupiły lokale w tym budynku. To co Państwo widzicie i piszecie o tym budynku jest po prostu realizacją inwestycji finansowej.
Moim zdaniem mamy w tym przypadku przysłowiowy skok na kasę przed odejściem prezesa na emeryturę."

 *********************************************************************

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii NIERUCHOMOŚCI, ORGANY SPÓŁDZIELNI i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na PASOŻYTY

 1. admin pisze:

  @ mieszkaniec – Być może ta sprawa nadaje się nie tylko na program w TV. Śledzimy podobny temat na stronie: nakazdytemat.pl/wroclaw-muchobor-malytopics213/w-spoldzielni-pojawily-sie-pasozyty-vt16274.htm . Na tej stronie w dniu 25.06. ktoś napisał:
  “Takie działanie zarządu i Rady Nadzorczej jest przestępstwem z art. 296 kk.”
  Być może ten co to napisał miał rację.

 2. mieszkaniec pisze:

  Sprawa nadaje się na jakiś program w tv.

 3. obserwator metalowca pisze:

  Handel mieszkaniami na ul. Grabiszyńskiej 309.

  Marek sprzeda mieszkanie tel. 501 105 375 ogłoszenie OTO DOM
  Dwa pokoje Grabiszyńska 309 obok parku 45m2, widok na park.
  Mieszkanie na sprzedaż, dolnośląskie, Wrocław,ul. Grabiszyńska 309.
  Cena 329000 zł – 7311 zł za m2, pow. 45 m2, liczba pokoi- 2, piętro 4

  rynek: pierwotny
  rodzaj zabudowy: blok
  materiał budynku: silikat
  okna: plastikowe
  ogrzewanie: miejskie
  rok budowy: 2018
  stan wykończenia: do wykończenia
  czynsz: 280 zł
  forma własności: pełna własność
  dostępne od: 30 października 2018

 4. mieszkanka osiedla pisze:

  Przyłącza kanalizacyjne do budynku 309 zostało sfinansowane z funduszu remontowego nieruchomości Grabiszyńskiej 311-315.
  Sprawozdanie zarządu za rok 2017
  Ze środków funduszu remontowego na mini osiedlu Grabiszyńska 311-327 wykonano awaryjną naprawę
  -sieci wodociągowej pomiędzy budynkiem 311-315
  – przyłącza wodociągowego Grabiszyńska 311
  -uszkodzonego hydrantu przy ul. Grabiszyńska 313
  -dwóch odcinków uszkodzonej kanalizacji deszczowej
  Sprawozdanie ADM działalności osiedla 2017 r.
  Znaczącą pozycją kosztów w 2017 r. były awarie na instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych przy ul. Grabiszyńskiej 315 m.in. przyłącze wodociągowe, oraz sieć kanalizacyjna pomiędzy budynkiem Grabiszyńska 315-a 313.
  Nic dodać nic ując ,ale dobrze poszło zarządowi wybudować budynek dla elity metalowca, mało tego ,że grunt zagrabili to jeszcze obciążyli mieszkańców zniszczeniami przez roboty budowlane na osiedlu i sobie za frajer podłączyli sieć wodno-kanalizacyjną, telekomunikację i.t.d. Akurat w 2017 roku po osiedlu jeździły koparki, betoniarki i dźwigi taranując ścieżki osiedlowe, latarnie i hydrant.

 5. Oszukany pisze:

  Budynek przy ul. Grabiszyńskiej 309 we Wrocławiu został wybudowany dla cwaniaków zarządzających naszą spółdzielnią METALOWIEC t.j. dla zarządu, Rady Nadzorczej, pełnomocników i administracji. Prezes zarządu ma w garści Radę Nadzorczą, jest osobą wpływową i korzysta ze swojej bezkarności. Wyprowadza majątek członków spółdzielni.
  W Radzie Nadzorczej zasiadają osoby w wieku 80 lat, 79 lat, 78 lat, a sam prezes jest w wieku 77 lat. Przeszli specjalne szkolenia jak mają kłamać spółdzielców, wyłudzać fikcyjne kwoty i zastraszać aktywniejszych spółdzielców.
  To się dzieje na naszych oczach, najwyższy czas wnikliwie zainteresować się gdzie są nasze pieniądze, nasze grunty i nasze pomieszczenia do wspólnego użytku.

Dodaj komentarz

Uzupełnij ! Przekroczony czas. Proszę odnowić CAPTCHA.